Skandal w polskim mieście. Dzieci w nocy czekały na pociąg na mrozie

Skandal w polskim mieście. Dzieci w nocy czekały na pociąg na mrozie

Dodano: 
Peron w nocy zimą, zdjęcie ilustracyjne
Peron w nocy zimą, zdjęcie ilustracyjne Źródło: Shutterstock / badahos
Grupa dzieci jadąca na ferie do Zakopanego czekała na pociąg w nocy na peronie. Mimo silnego mrozu budynek dworca był zamknięty.

Nikt nie otworzył budynku dworca dla czekających na pociag dzieci. Mimo bardzo późnej pory, grupa wyjeżdżająca z Łęczycy na ferie do Zakopanego musiała czekać na peronie przy minus 17 stopniach. Zawiadomieni przez mieszkańców radni skontaktowali się z PKP, a spółka przyznała rację. Już kolejnego dnia ogrzewana poczekalnia została otwarta, tak aby pasażerowie mogli schronić się oczekując na nocne pociągi.

Dzieci czekały na mrozie na peronie

Jak informuje lokalny portal Kutno.net, w Łęczycy w woj. łódzkim doszło w ostatnich dniach do poważnego zaniedbania. Z utrudnieniami spotkała się grupa dzieci wyjeżdżająca na ferie do Zakopanego. Choć odjazd pociągu był zaplanowany na 1:02, poczekalnia nie była dostępna. „Mimo siarczystych mrozów, budynek dworca PKP był zamykany już o godzinie 23:00, pozostawiając pasażerów na zewnątrz bez żadnego schronienia” – poinformowała we wtorek Małgorzata Raczkiewicz Radna Powiatu Łęczyckiego i Członek Zarządu. Kobieta otrzymała informację o niedopuszczalnych warunkach od jednej z mieszkanek. Jak wynika z informacji na Portalu Pasażera, pociąg do Zakopanego był również opóźniony.

Z PKP na wniosek radnej skontaktował się Sekretarz Województwa Łódzkiego, Robert Kołczyński. Reakcja była zaskakująco szybka, bo już kolejnego wieczoru budynek dworca był dostępny dla pasażerów jadących nocnymi pociągami. „Czasem błąd ludzki, bądź chwilowy brak wrażliwości doprowadza do takich sytuacji” – mówi Kołczyński.

To nie koniec problemów

Mieszkańcy Łęczycy wciąż mają jednak kilka zastrzeżeń. Okazuje się, że z budynku dworca nawet podczas silnych mrozów wypraszani są pracownicy Zieleni Miejskiej w Łęczycy. „Ludzie, którzy dbają o nasze miasto, również zasługują na szacunek i możliwość ogrzania się w godnych warunkach” – mówi Małgorzata Raczkiewicz. Radni będą monitorować, czy PKP podejmie działania w tej sprawie.

Tymczasem MSWiA wystosowało apel PKP PLK, aby udostępniono pasażerom dworce kolejowe i autobusowe również w nocy.

Czytaj też:
Opóźnienia pociągów na Mazowszu. Doszło do awarii
Czytaj też:
Duży problem w Pendolinie zniknie. To ma być prawdziwa rewolucja

Opracowała:
Źródło: kutno.net.pl