Szykują się utrudnienia w Tatrach. TPN wydał komunikat
Najpopularniejszym pasmem górskim w Polsce są bez wątpienia Tatry. Góry te cieszą się zainteresowaniem o każdej porze roku, ale to właśnie latem największa liczba turystów wybiera się na tutejsze szlaki. Niestety czasem na popularnych trasach pojawiają się ograniczenia. O takich poinformował właśnie Tatrzański Park Narodowy.
Utrudnienia na szlaku w Tatrach
Na facebookowej stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego regularnie pojawiają się aktualizacje związane z tym, co dzieje się na szlakach i w schroniskach w Tatrach. Wszystko po to, aby przygotować turystów do ich wyprawy. Wygląda na to, że teraz wczasowiczów mogą czekać w górach utrudnienia. Chodzi o popularną trasę.
„Od wtorku 25 lipca do odwołania na odcinku szlaku turystycznego Przełęcz między Kopami – Hala Gąsienicowa będą występowały utrudnienia spowodowane remontem szlaku. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń służb terenowych. Dziękujemy za wsparcie naszych działań” – napisano w oświadczeniu.
Przypominamy, że jest to fragment trasy, którą można dotrzeć m.in. do słynnego Schroniska PTTK Murowaniec (1505 m n.p.m.) czy też nad Czarny Staw Gąsienicowy. Jeżeli mieliście w planach wędrówkę właśnie w te strony, zastanówcie się nad ewentualną zmianą planów.
Popularna Hala Gąsienicowa
Hala Gąsienicowa to tak naprawdę nazwa północnej części Doliny Gąsienicowej w Tatrach. Obejmuje ona Rówienki i otoczenie schroniska „Murowaniec”. Z Kuźnić można tutaj dojść dwomach szlakami – przez Boczań i Skupniów Upłac trasą niebieską lub też przez dolinę Jaworzynka trasą żółtą. Szlaki te łączą się na Przełęczy między Kopami. I właśnie teraz od przełęczy aż do samej hali możemy natknąć się na utrudnienia.
Przypominamy, że na hali prócz schroniska znajdziemy leśniczówkę, strażniczówkę TPN „Gawrę”, szałasy, Stację Obserwacyjną Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN i bazę taterników, tzw. Betlejemkę.
Hala jest świetną bazą wypadową na okoliczne szczyty – m.in. na Zawrat, Kościelec, Granaty, Kozi Wierch czy Kasprowy Wierch.