Oto najgorsze lotniska w Polsce. Wynik tego rankingu może zaskoczyć
Choć portów lotniczych w Polsce jest wiele i każdy szczyci się nowoczesnymi rozwiązaniami wygodnymi dla pasażerów, nie wszystkie prezentują się równie atrakcyjnie. To jak oceniamy te lotniska sprawdził fly4free.pl, tworząc już drugą edycję specjalnego rankingu. Wszystko to na podstawie średniej ocen i recenzji zostawianych przez podróżnych w Google w skali od 1 do 5. Wyniki częściowo różnią się od tych uzyskanych rok temu. Tym razem zamiast dwóch liderów, jest jeden. Kto zajął haniebne ostatnie miejsce?
Najgorsze lotnisko w Polsce
Na końcu listy we wspomnianym rankingu znalazł się port Warszawa-Modlin. Uzyskał tylko 3,0 punktów wystawionych na podstawie 11,5 tysięcy opinii. To daje aż o pół punkt mniej niż w ocenach dla Katowic-Pyrzowic. Niewiele przed nimi z notami poniżej 4 punktów uplasowały się też Szczecin, Poznań, Łódź i Bydgoszcz.
W sekcji komentarzy Google przy wspomnianych portach znajdowało się wiele negatywnych, w tym ironicznych komentarzy. Przykładowo Szczecin-Goleniów, został określony jako „Piękny, utrzymane w retro stylu mieszkania w bloku położonego na pasie Szczecin-Koszalin z wystrojem z lat 90”.
Jeden lider. Oto najlepsze lotnisko
W tym roku jako zwycięzca i samodzielny lider wśród wszystkich lotnisk w Polsce został wybrany Rzeszów-Jasionka. Uzyskał największą liczbę punktów, czyli 4,4 na 5. Uzyskał je na podstawie 3494 opinii. Było ich o 500 więcej niż rok temu. Pasażerowie komentujący sytuacje na miejscu zwracali uwagę na mały obszar, ale doceniali dobrą organizację, sprawne kontrole i pomocną obsługę.
Na podium za Rzeszowem, znalazły się także porty Wrocław z oceną 4,3, którą otrzymał na podstawie 10811 opinii oraz Gdańsk z taką samą notą wystawioną na podstawie 12463 recenzji.
Dopiero za nimi na liście można było zobaczyć Radom, port Choina w Warszawie oraz port Zielona Góra-Babimost. Ostatni z nich uzyskał notę 4,1.
Jak nowe opinie mają się do tych zebranych w 2024 roku? W zeszłorocznej edycji rankingu fly4free.pl pierwsze miejsce zdobył nie tylko Rzeszów, ale też Wrocław. Oznacza to, że dolnośląski port zanotował spadek. Gorsze noty niż rok temu zdobył też port w Zielonej Górze. Ciekawe opinie dotyczą Krakowa, bowiem choć port nie zajmuje wysokiego miejsca i regularnie mierzy się z problemami przez mgły, to w ciągu ostatnich 12 miesięcy podwyższył swoją ocenę – rok temu miał średnio 4,0 pkt, a teraz 4,1.