5 sekretnych atrakcji Polski. Zamek jak z Disneya i piękne klify
Długi weekend już prawie za nami, ale jeśli dopiero planujecie wycieczkę po Polsce, to nic straconego. Instagramerka kinga_poland wybrała kilka lokalnych perełek w naszym kraju – wśród nich są propozycje dobre dla rodzin z dziećmi.
Kopalnia Uranu w Kletnie
W Polsce są trzy kopalnie uranu, które można zwiedzić, ale według podróżniczki ta w Kletnie (woj. dolnośląskie) jest zdecydowanie najlepiej zorganizowana.
„Przewodnicy są świetni, można wykupić wycieczkę w języku angielskim (z audioprzewodnikiem). Zajmuje to około godziny, bilet kosztuje 50 zł (ok. 12 euro). Możesz tam wybrać się z dziećmi bez obaw – nie ma tam nic radioaktywnego!” – zachęca instagramerka.
Woliński Park Narodowy
Nie trzeba jechać do Irlandii, by podziwiać piękne klify. „Woliński Park Narodowy to jedno z moich ulubionych miejsc w Polsce – spędziłam tam dużo czasu w dzieciństwie i nadal będę je odwiedzać. Tamtejsze klify są spektakularne!” – zachwala je blogerka podróżnicza.
Zamek Moszna
Kolejna propozycja to Zamek Moszna, który „wygląda jak kopiuj-wklej z filmu Disneya lub filmów o Harrym Potterze”. Zamek zachwyca nie tylko architekturą. Wokół znajduje się rozległy park z kilkusetletnimi dębami i lipami. Z pewnością można tu odpocząć od zgiełku i zrobić piękne zdjęcia.
Skała Czaszki
To nieco upiorna atrakcja – formacja skalna w Górach Stołowych, która przypomina czaszkę. „Polecam zaparkować samochód na parkingu o nazwie Lisia Przełęcz i wędrować przez 3 godziny, aby zrobić pętlę (niebieski szlak, zielony szlak i żółty szlak). zielony i żółty). Nie jest to trudna wędrówka” – zachęca Kinga. W tym przypadku naprawdę mamy do czynienia z sekretną atrakcją. Przez lata nie prowadził do niej wytyczony szlak, zmieniło się to dopiero w 2021 roku.
Kaszubski Park Etnograficzny
W tym skansenie na Pomorzu znajdziemy ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub i Kociewia oprócz pasa nadmorskiego. Uwagę przykuwa m.in. wiatrak typu „Holender”. Bilet normalny kosztuje 22 zł, a ulgowy (16 zł) przysługuje m.in. uczniom, wykładowcom i seniorom 65+.