Tu słońce świeci przez 300 dni w roku. Nowa trasa z Polski będzie hitem
PLL LOT zdecydowanie stawia na Hiszpanię. Polski przewoźnik wkrótce uruchomi czwartą trasę do popularnego wśród Polaków kraju. Tym razem na celowniku linii znalazła się Malaga, miasto niedawno uznane za jedno z najtańszych miejsc do życia za granicą. Nowa połączenie będzie realizowane nie tylko w gorącym sezonie letnim, ale także w pozostałych miesiącach. Region Andaluzji jest jednym z najbardziej pogodnych miejsc w Europie – słońce świeci tu nawet przez trzysta dni w roku.
LOT poleci do Malagi
Nowy tydzień LOT rozpoczął od fantastycznej wiadomości dla swoich klientów. Polski przewoźnik ogłosił dziś nowe połączenie, które wystartuje 15 stycznia 2026 roku. Mowa o trasie z Warszawy do Malagi, która w zależności od zapotrzebowania będzie realizowana od czterech do nawet sześciu razy w tygodniu. Obecnie LOT lata już przez cały rok do Barcelony i Madrytu, a w sezonie wakacyjnym także na Teneryfę. „Malaga, będąca kolebką geniuszu Picassa, to nie tylko zachwycająca historia i wyjątkowe smaki. To również wspaniały klimat, który oferuje kąpiele słoneczne przez ponad 300 dni w roku” – czytamy w informacji przekazanej przez przewoźnika.
Z Polski do gorącej Hiszpanii
Na stronie internetowej przewoźnika wystartowała już sprzedaż biletów na to połączenie. Loty z Chopina na międzynarodowe lotnisko Malaga-Costa del Sol, położone zaledwie osiem kilometrów od centrum miasta, będą trwały 4 godziny i 15 minut. Zimą, kiedy średnie temperatury w tym miejscu wynoszą około 16 stopni Celsjusza, połączenia będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedzielę. Od 24 lutego 2026 roku LOT dołoży kolejne dwa rejsy w tygodniu.
Otwarcie się na Malagę to odpowiedź na duże zapotrzebowanie rynku. „Cały region Costa del Sol od kilku lat cieszy się stale rosnącą popularnością wśród polskich turystów i tylko w ubiegłym roku jako miejsce podróży wybrało go ponad 100 tys. Polaków” – mówi Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT.