„To było niesamowite”. Brytyjczycy polecają piękne miejsce w Polsce
Zagraniczni dziennikarze podróżniczy często polecają swoim czytelnikom miejsca w Polsce. Miasta takie jak Kraków, Wrocław, Warszawa czy Gdańsk wielokrotnie pojawiały się w internetowych artykułach, ostatnio jednak na łamach znanych portali coraz częściej chwali się także te nieco mniej popularne kierunki. Niedawno Irlandczycy zwrócili uwagę na niewielkie Gniezno, a teraz Brytyjczycy, pisząc o pięknych i dzikich miejscach w Europie nie omieszkali wspomnieć o Bieszczadach.
Bieszczady nie tylko dla polskich turystów
Wycieczka w Bieszczady może być dla polskich turystów prawdziwym wyzwaniem. Położone na skraju południowo-wschodniej Polski, przyciągają prawdziwych podróżników, którym niestraszne są noclegi w schroniskach górskich czy dzikie i prawie puste szlaki poza wysokim sezonem. Choć zagraniczni goście zwykle stawiają na wizytę w Tatrach, to wkrótce może się zmienić – Bieszczady coraz częściej pojawiają się w świadomości turystów jako miejsce bardziej autentyczne, a nawet piękniejsze.
Niedawno o polskich Bieszczadach na łamach internetowego serwisu wspominał brytyjski dziennik The Guardian. Redakcja opublikowała listę miejsc poleconych przez czytelników, które będą idealne dla osób unikających tłumów. „To było niesamowite – wspaniałe krajobrazy, dzikie żubry, jelenie szlachetne, wilki, niedźwiedzie brunatne, rysie i dziki” – wymienia podróżnik, który skorzystał z trzydniowej wycieczki w Bieszczady przy okazji wizyty w Krakowie.
Europa bez tłumów
Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć rumuńskich Karpat, czy włoskich szczytów Alp Julijskich – obecność Bieszczadów w takim gronie cieszy więc podwójnie. W artykule The Guardian wspomniano też o innych miejscach, w których czas się zatrzymał – francuskich bagnach pomiędzy Tulon a Hyères, zachodnim wybrzeżu Gotlandii w Szwecji, szlaku Laugavegur w Islandii, zachodniej części Sardynii, a także o nieznanej wyspie Lastovo w Chorwacji.