Do niedawna Gołdap była jedynym uzdrowiskiem w województwie warmińsko-mazurskim. Zmieniło się to od stycznia, a dzisiaj w taki sposób tytułować się może także Lidzbark Warmiński.
Uzdrowisko z najczystszym powietrzem w Polsce. „Jesteśmy Zakopanem północy”
Zarówno zimą, jak i latem Gołdap może liczyć na liczne przyjazdy turystów, którzy chcą odetchnąć od codziennego zgiełku i na łonie natury zregenerować swoje siły. – Gołdap to Mazury w bardziej kameralnym, ale także autentycznym wydaniu. U nas można odetchnąć dosłownie i w przenośni – mówi w rozmowie z portalem RadioZET.pl Konrad Kazaniecki, burmistrz Gołdapi. – Po dobrej zimie liczymy na dobre lato. Zima była długa i dzięki temu stoki narciarskie na naszym terenie też działały długo. Dużo zależy od pogody, więc mamy nadzieję na słoneczne lato – dodaje.
– Jesteśmy takim Zakopanem północy. Mamy stok narciarski, kawiarnię obrotową, kolej krzesełkową, a to tylko niektóre z atrakcji – mówi Konrad Kazaniecki. Burmistrz Gołdapi zwraca również uwagę na badania, które mogą zachęcić do przyjazdu do miasta. – Wyniki badań jasno mówią, że w Gołdapi jest najczystsze powietrze w Polsce – podkreśla burmistrz.
Multum atrakcji dla turystów. Tężnie solankowe i wieża ciśnień to początek listy
Możliwości spędzania wolnego czasu jest mnóstwo. Turyści w Gołdapi mogą korzystać m.in. z uroków parku krajobrazowego z licznymi trasami pieszymi i rowerowymi, gołdapskiego zalewu, wieży ciśnień, pijalni wydobywanych na miejscu wód, a także tężni solankowych.
Znajdzie się również coś dla tych, którzy są spragnieni artystycznych wrażeń. W lecie odbędzie się m.in. „Odetchnij Na Zdrowie. Gołdap Festiwal", Garmin Triathlon Tour Gołdap, „Odetchnij Jazzem" czy Regionalny Festiwal Pogranicza „Kartaczewo”.
Czytaj też:
Uzdrowisko z XIX wieku dostało drugie życie. Może wygrać ogólnopolski konkursCzytaj też:
Mieszkańcy mają dość. Polskie miasto bez pociągów nad morze
