Dolny Śląsk to jeden z ciekawszych regionów Polski. Znajdują się tutaj nie tylko majestatyczne Karkonosze i Sudety, ale też liczne zamki – m.in. Czocha, Książ czy Bolków – twierdze oraz piękne miejscowości, które warto odwiedzić. Prócz tego warto zwrócić uwagę na nieco mniej oczywiste atrakcje. Jedną z nich jest „zagajnik miłości”, który właśnie teraz zachwyca podwójnie.
„Zagajnik miłości” – wyjątkowa atrakcja Dolnego Śląska
"Zagajnik miłości" to nic innego jak wyjątkowe skupisko drzew układające się w kształt serca. Otacza je pole, które czasem pełne jest rzepaku – wówczas dodatkowo uwydatnia tę atrakcję. Wiosną pole to kwitnie, co sprawia, że "zielone serce" staje się otoczone bezkresnym żółtym terenem. Całość prezentuje się magicznie.
Miejsce to znajduje się w miejscowości Skarszyn pod Wrocławiem. Stało się atrakcją turystyczną, którą odwiedzają podróżni, ale też fotografowie. Szczególnie okazale wygląda z lotu ptaka, dlatego warto robić mu zdjęcia dronem.
Niedaleko Wrocławia znajduje się wyjątkowe miejsce
Ta wyjątkowa atrakcja turystyczna leży 25 km od Wrocławia i 10 km od Trzebnicy. Wiosną spotkamy tutaj żółte pole rzepaku, które idealnie współgra z zielenią lasu w kształcie serca. Miejsce to jest bardzo zadbane, gdyż interesują się nim podróżni.
Ostatnio fotografie tego obszaru zamieścił w sieci autor facebookowego profilu From the Sky, który specjalizuje się w robieniu zdjęć dronem. Jego prace spotkały się z zainteresowaniem internautów. Doczekały się licznych udostępnień i komentarzy.
„Pięknie”..., „Nie wiedziałam o tym miejscu” – piszą użytkownicy.
Aby trafić na „zagajnik miłości” otoczony rzepakiem, trzeba mieć trochę szczęścia. Wszystko dlatego, że na polu tym sadzone są różne rośliny, w ramach płodozmianu. Bywa więc czasem tak, że niezwykła „wyspa drzew” jest otoczona zielonym terenem, gdyż rośnie wokół niej trawa. Nie robi wówczas takiego wrażenia, jak teraz.
"Zagajnik miłości" znajduje się w tym miejscu od lat, ale nie zawsze tak bardzo przypominał serce. Potwierdza to fotograf z Wrocławia, Janusz Krzeszowski.
„Na mapie z 1933 r. zagajnik bardziej przypomina 3-ramienną gwiazdę niż serce. Patrząc jednak na mapę z 1984 r., można dostrzec kształt przypominający serce. Po zakończeniu II wojny światowej pole było cały czas uprawiane przez PGR. Wygląda więc na to, że ostateczny kształt tego miejsca uformowali rolnicy po wojnie. Zagajnik zapewne przy oraniu był zaokrąglany, zaokrąglany, aż w końcu się wyprofilował. Nie znalazłem nigdzie informacji o tym, żeby to miejsce było celowo przez kogoś zmieniane w kształt serca” – mówił Krzeszowski w rozmowie z dziennikarzami spidersweb.pl
Wybierzcie się w te strony?
instagraminstagramCzytaj też:
Tu warto pojechać w czerwcu. Idealne propozycje na długi weekendCzytaj też:
Wodospady w Polsce zachwycają. Jest ich więcej niż myślisz