Podlasie od lat zachwyca turystów piękną przyrodą i ciekawymi zabytkami. Północno-wschodni kraniec Polski jest kojarzony m.in. z żubrami, czterema parkami narodowymi i mieszanką wpływów kulturowych na pograniczu, które znajdują swoje odzwierciedlenie w architekturze.
Wśród ciekawych miejsc warto wymienić m.in. uzdrowisko Supraśl, które znalazło się na liście podróżniczych hitów National Geographic na 2025 rok czy trzy wsie położone niedaleko siebie w gminie Narew, które tworzą Krainę Otwartych Okiennic. Czy przyjazd do tego miejsca pozwoli też zaoszczędzić? Na to wygląda.
Dopłaty dla turystów na Podlasiu
Radio Białystok informuje, że przyszłorocznym budżecie województwa podlaskiego zarezerwowano aż 1,5 mln zł na dofinansowanie noclegów dla turystów odwiedzających ten region. Za projekt będzie odpowiedzialna Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, która ma opracować zasady dofinansowania co najmniej dwóch noclegów dla gości spoza województwa. Więcej szczegółów na razie nie znamy, ale warto zainteresować się taką możliwością podczas rezerwacji pobytu na Podlasiu w nadchodzących miesiącach i śledzić stronę organizacji.
Wsparcie także dla przedsiębiorców
Trzy lata temu kryzys migracyjny i budowa muru przy granicy z Białorusią odbiły się na zainteresowaniu turystów tym regionem, a w wyniku wprowadzonego stanu wyjątkowego straty liczyli przedstawiciele branży hotelarskiej i gastronomicznej.
System dopłat zapewne pozwoli ożywić zainteresowanie Polaków tym regionem. Niewykluczone, że nasi rodacy zaplanują kolejne pobyty nie tylko nad Bałtykiem i na Mazurach, ale także w malowniczej okolicy podlaskich rzek.
Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna aktualnie pracuje także nad stworzeniem i promocją polsko-litewskiego szlaku turystycznego E-11. Z czasem będzie więc można połączyć wizytę w tym regionie z podróżą na Litwę.
Czytaj też:
Niedoceniane polskie miasto to hit pełen atrakcji. Z Warszawy dojedziesz tam w około 2 godzinyCzytaj też:
Nowa atrakcja Podlasia. Powstanie tu Xylopolis