O tym, czego lepiej nie zakładać do samolotu mówi się od lat. Eksperci stale próbują dotrzeć do turystów, choć ciągle nie wszyscy stosują się do wskazówek. O co chodzi tym razem? Głównie o noszenie krótkich spodenek. Jakiś czas temu na ich temat wypowiedziały stewardesy Tommy Cimato i Andrea Fischbach, które na etykiecie podróżniczej zna się bardzo dobrze.
Krótkie spodenki w samolocie. Stewardesa radzi
Jako że przed nami lato, a już wiosną temperatury bywają wysokie, w samolotach zacznie się moda na podróż w krótkich zwiewnych spodenkach. Stewardesa ostrzega turystów przed wyborem tego elementu odzieży. Warto zabrać go ze sobą w podróż, zwłaszcza jeśli jedziemy do ciepłego kraju, ale lepiej nie zakładać go na drogę. Dlaczego?
Ekspertka zdradza, że eksponowanie gołych nóg w samolocie naraża nas m.in. na złapanie zarazków. „Nigdy nie wiesz, jak czyste będzie siedzenie, więc jeśli masz długie spodnie, będziesz miał mniej zarazków” – komentowała. Warto też pamiętać, że w samolotach jest zwykle zimno, więc nawet fanom chłodu może być nieprzyjemnie.
Reszta zakazanej odzieży w samolocie
Na krótkich spodenkach się nie skończyło. Ekspertki odradzają także innych elementów garderoby, a są to:
-
Klapki, sandały, japonki czy obcasy; każdy ten element obuwia narazi nas na niebezpieczeństwo w awaryjnych sytuacjach, chodzi głównie o kwestie BHP i ewakuację. Z podobnych względów odradza się także zdejmowanie butów w trakcie lotu.
-
Ubrania z obraźliwymi hasłami; przez takie linia może nas nawet wyprosić z pokładu. Lepiej uważać na słownictwo na koszulkach czy bluzach, chodzi m.in. o wulgaryzmy.
-
Duża metalowa biżuteria; lepiej po prostu włożyć ją do podręcznego plecaka.
- Pidżama; nie będzie dobrze postrzegana. Zamiast niej lepiej założyć wygodny dres.
Przed podróżą samolotem pamiętajcie też, że każda linia może mieć swój wewnętrzny regulamin dotyczący strojów, który warto sprawdzić. Niezależnie od wszystkiego należy też pamiętać, by ubrać się warstwowo i mieć możliwość zdjęcia czegoś, gdy będzie nam za ciepło lub założenia, gdy zrobi się chłodniej. Liczy się też, by nie używać intensywnych perfum, które mogą komuś przeszkadzać.
Czytaj też:
Pracownik lotniska ma radę dla turystów. Te walizki stwarzają problemyCzytaj też:
Polacy już nie chcą dopłacać liniom lotniczym. Mają też patent na odesłanie bagażu