Spędzili trzy godziny do góry nogami. Kolejka górska uległa awarii
Do przerażająco wyglądającego zdarzenia doszło podczas festiwalu Forest County w Crandon w stanie Wisconsin. Kolejka górska, którą jechali uczestnicy wydarzenia, w pewnym momencie się zatrzymała. Przebywało w niej osiem osób, w tym siódemka dzieci. Spędzili oni do góry nogami około trzech godzin.
Wszystkich poszkodowanych przetransportowano do szpitala
W akcji ratunkowej wzięli udział przedstawiciele co najmniej trzech okolicznych hrabstw. Jak poinformował kapitan lokalnej straży pożarnej, doszło do „usterki mechanicznej pojazdu, który utknął w pozycji pionowej”. Choć atrakcja została w pełni sprawdzona przez przybyłe służby, nie wiadomo co spowodowało jej zatrzymanie. Wszyscy poszkodowani zostali bezpiecznie wydostani i przetransportowani do szpitala na badania.
Seria niebezpiecznych incydentów z kolejkami górskimi
To kolejna incydent z udziałem kolejki górskiej w ostatnich dniach. Także w Stanach Zjednoczonych, jednak nie w Wisconsin a w Karolinie Północnej, miała przed paroma dniami miejsce niebezpieczna sytuacja. Jeden z turystów parku rozrywki Carowinds opublikował w sieci nagranie przedstawiające wielkie pęknięcie w konstrukcji popularnej atrakcji. Kolejka została natychmiast zamknięta, a przedstawiciele parku opublikowali specjalne oświadczenie.
Wypadek w parku rozrywki w Sztokholmie
Tragiczniejsza w skutkach sytuacja miała miejsce w znajdującym się w Sztokholmie parku rozrywki Grona Lund. W niedzielę, 25 czerwca, w wyniku częściowego wykolejenia się kolejki górskiej zginęła jedna osoba, a dziewięć zostało rannych. – Coś takiego nie powinno się wydarzyć w Grona Lund, a jednak się stało – komentował wydarzenie dyrektor parku.