Wielkanoc 2026 wypada 5 kwietnia, wiele osób weźmie wolne już w piątek lub czwartek, czyli w trakcie trwania Wielkiego Tygodnia. Inni zdecydują się na co najmniej jeden wolny dzień po lanym poniedziałku. Niezależnie od tego, w którym gronie jesteście, jeśli planujecie jakikolwiek świąteczny wyjazd za granicę, warto wziąć pod uwagę polecane kierunki i zadbać o rezerwację z wyprzedzeniem.
Eksperci wybrali miejsca na Wielkanoc
Dla osób niezdecydowanych na wyjazd z pomocą przychodzą eksperci oraz portale podróżnicze. W najnowszych badaniu Travel Supermarket ujawniono, gdzie dokładnie szukać najlepszych ofert wypoczynkowych na początek kwietnia. Ma być pięknie, z piaszczystymi plażami oraz z dobrym stosunkiem jakości do ceny.
Eksperci wymieniają cztery piękne miejsca, gdzie wiosną temperatura powinna wynosić co najmniej 20 stopni Celsjusza. Na listę wpisano wiele miejsc w Hiszpanii, Portugalii oraz Maroku.
„Dla rodzin, których święta wielkanocne zaczynają się w marcu, temperatura naprawdę ma znaczenie – nikt nie chce rezerwować wakacji na plaży i sięgać po sweter” – mówił Chris Webber, szef działu wakacji i ofert w Travel Supermarket. Podkreślał znaczenie ciepłych miejsc, jako tych, które gwarantują komfort i spokój.
Kierunki podróżnicze na Wielkanoc 2026
W każdym z wymienionych krajów to konkretne regiony mają zagwarantować dobrą pogodę, przystępne ceny i atrakcje.
-
W Portugalii hitem jest Algavre. W tym nadmorskim kurorcie temperatura w marcu wynosi 21°C. Na początku kwietnia może być jeszcze cieplej. Miejsce proponowane jest jako najtańsza opcja.
-
W Hiszpanii Fuerteventura i Lanzarote. Tutaj temperatury mają sięgać nawet 23°C, choć szacuje się, że ceny mogą być nieco wyższe niż w Algavre.
- W Maroku Agadir. Tutaj maksymalna temperatura w okresie Wielkanocy wynosi 24°C.
Chłodniejsze i cieplejsze alternatywy
Eksperci z Travel Supermarket nie zapomnieli też o kilku tańszych, choć nieco chłodniejszych opcjach, gdzie na początku kwietnia będzie od kilkunastu do 22 stopni. Dobrymi opcjami mają być Minorka i Costa Dorada.
Z kolei osobom, które szukają jeszcze cieplejszych regionów i są w stanie wydać większą sumę pieniędzy, polecany jest Marrakesz.
Jednocześnie przypominamy o aktualnym niebezpieczeństwie dla podróżnych na Bliskim Wschodzie. Turystom odradza się wszelkie wyjazdy m.in. do popularnych do niedawna miejsc jak: Dubaj, Abu Zabi czy Jerozolima. Listą aktualnych niebezpiecznych miejsc dzieli się MSZ.
Czytaj też:
PKP Intercity uruchomiło sprzedaż. Wcześniej zaplanujemy Wielkanoc i majówkęCzytaj też:
Polacy utknęli na Bliskim Wschodzie. „Szukamy możliwości ich sprowadzenia”
