Niedocenianym hitem na mapie polski jest uzdrowisko Krasnobród. Choć jego nazwa może się kojarzyć z baśniową krainą, to w rzeczywistości mowa o najprawdziwszym mieście położonym około 113 km na południe od Lublina. Kuracjusze nie wybierają go tak często jak najpopularniejsze lokalizacje tego typu. Okazuje się, że może być to duży błąd.
Uzdrowisko Krasnobród. Perełka na mapie Polski
Uzdrowisko Krasnobród znajdziemy w województwie lubelskim, w dolinie rzeki Wieprz tuż przy Roztoczu. Ma dość młodą tradycję, bowiem zyskało swój status w 2002 roku. Mimo to zdążyło już zdobyć wielu fanów, a jego walory są kuszące dla kuracjuszy. Zaletą tego miejsca są nie tylko malownicze widoki i spokojny klimat, ale także wyjątkowo czyste powietrze z pierwiastkami jodu, wapnia i magnezu. Ponadto wrażenie robi korzystny dla zdrowia bioklimat.
Miejscowymi atrakcjami są m.in. porośnięte lasem wzgórza, wąwozy, zalew z plażami, kamieniołom z basztą widokową czy Park Jurajski Krasnobród. Na rynku turystycznym głośno jest także o tamtejszej „Roztoczańskiej Częstochowie”, czyli Sanktuarium Maryjnym. W większości wspomnianych punktów dobrze będą się czuli miłośnicy przyrody i spacerów. Wszystkie mogą się odbywać z dala od miejskiego zgiełku i samochodów.
Sanatorium z atrakcjami dla kuracjuszy
Schorzenia, które leczone są w uzdrowisku Krasnobród to przede wszystkim te dotyczące górnych dróg oddechowych, reumatologiczne oraz ortopedyczno-urazowe. Kuracjusze przyjeżdżają tam m.in. z przewlekłym zapaleniem zatok, gardła i migdałków, chorobami krtani, astmą oskrzelową, alergicznym nieżytem nosa. Czeka na nich cenione sanatorium, w którym mogą liczyć na dobrą opiekę oraz niezbędne zabiegi.
Wypoczynek możliwy jest w Publicznym Sanatorium Rehabilitacyjnym im. Janusza Korczaka usytuowanym w centrum zabytkowym parku „Podzamek”. W pobliżu znajdziemy także rezerwat Święty Roch oraz Roztoczański Park Narodowy. W obiekcie znajduje się ponad setka miejsc noclegowych, nie brakuje SPA, a także atrakcji dla dzieci i młodzieży. Wśród zabiegów znajdziemy m.in. masaże, okłady borowinowe, światłolecznictwo, laseroterapię i wiele innych. Wypoczynek można zaplanować zarówno prywatnie, jak i z dofinansowaniem NFZ. Dzieci mogą wypoczywać bezpłatnie.
Czytaj też:
Polskie uzdrowisko będzie miało nową atrakcję. Otwarcie już pod koniec listopadaCzytaj też:
Atrakcja słynnego uzdrowiska będzie nieczynna. Tuż przed zamknięciem zwiedzimy ją za darmo