Znalezienie odpowiedniego noclegu w Zakopanem to duże wyzwanie już na starcie. Wysokie ceny w popularnych terminach potrafią skutecznie zniechęcić do rezerwacji zakwaterowania akurat w stolicy Tatr. Potem przychodzi jeszcze kwestia odpowiedniej lokalizacji, od której zależy, ile czasu spędzimy później w transporcie do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Górska chata w Jaszczurówce, a może nowoczesny apartament na Krupówkach? W Zakopanem można znaleźć ulicę, która zadowoli zarówno introwertyków szukających ucieczki od tłumów turystów jak i pragmatyków, dla których najważniejsze jest bycie blisko centrum.
Gdzie nocować w Zakopanem?
Do rezerwacji udanego noclegu w Zakopanem potrzeba trochę rozeznania i odrobinę szczęścia. Choć stolica Tatr może wydawać się niewielka, w rzeczywistości odległości do pokonania pomiędzy jej skrajnymi punktami są naprawdę spore, szczególnie dla osób niezmotoryzowanych. Rezerwując willę góralską w Jaszczurówce, będziemy blisko Wielkiej Krokwi, ale już spacer na dworzec Chramcówki, skąd odjeżdżają busy m.in. do Morskiego Oka czy Doliny Kościeliskiej, zajmie nam godzinę.
Problemem są też różnice wysokości. To potrafi zaskoczyć turystów, którzy rezerwują nocleg na Gubałówce, sugerując się pięknym widokiem przedstawionym na zdjęciu, nie zdając sobie sprawy, że codziennie będą musieli korzystać ze zjazdów kolejką.
Pozostają oczywiście Krupówki, ale w tym przypadku będziemy narażeni na odgłosy muzyków ulicznych za dnia i głośnych, rozrywkowych turystów nocą. Przeciskanie się przez wieczorny tłum po wykańczającej wędrówce po górach też nie należy do najprzyjemniejszych.
Chyców Potok to najpiękniejsza ulica Zakopanego
Jest jednak w Zakopanem miejsce, które usatysfakcjonuje każdego turystę – i tego, który liczy na swoją własną oazę z daleka od kiczowatych pamiątek, i tego, który chce w ciągu kilkunastu minut znaleźć się w centrum miasta, jeśli najdzie go ochota na grillowanego oscypka.
Mowa o ulicy Chyców Potok, która znajduje się tuż za dworcem głównym. Spacerem dojdziemy tu z Ronda Armii Krajowej w mniej niż piętnaście minut. Nieco dalej jest stąd na Krupówki – w tym przypadku trzeba się przygotować na około trzydziestominutowy spacer. To lokalizacja idealna dla tych, którzy chcą być blisko transportu do TPN, a jednocześnie czasem wyskoczyć na obiad do ścisłego centrum.
Największe wrażenie robią jednak widoki i klimat ulicy, wzdłuż której można podziwiać piękne, stare drewniane domy. Część ma do dyspozycji pokoje na wynajem dla turystów. Choć Chyców Potok znajduje się tuż obok serca gwarnego kurortu, panuje tu błoga cisza. Prawie nie słychać nadjeżdżających pociągów, które czasem są zagłuszane przez odgłosy pasących się owiec. Stąd, polną drogą, rozpoczyna się szlak na Bachledzki Wierch. To, że to najlepsza okolica na nocleg, potwierdza nawet taksówkarz, który odbiera mnie w kilka minut spod góralskiej chatki. Można łatwo zapomnieć, że jest się w Zakopanem.
Czytaj też:
Ceny mieszkań w kurortach zwalają z nóg. W Zakopanem już ponad 31 tys. za metr!Czytaj też:
Takiego miejsca w Tatrach jeszcze nie było. To najwyżej położony luksusowy hotel w Polsce