Klimatyzacja w samolocie jest dla was uciążliwa? Jest wiele osób, które narzekają, że na pokładzie maszyny jest im za zimno. Innym z kolei zawsze jest za gorąco. Okazuje się, że niektórzy pasażerowie mają świetne patenty na radzenie sobie w takich kłopotliwych sytuacjach. Ciekawym sposobem podzielił się ze znanym serwisem jeden z turystów lecących z Amsterdamu do Poznania.
Klimatyzacja w samolocie bywa uciążliwa
Klimatyzacja w samolocie jest bardzo ważna i choć dla wielu bywa uciążliwa, to liniom trudno byłoby z niej zrezygnować. Dzięki niej pasażerowie mogą cieszyć się większym komfortem w czasie trwania podróży. Systemy na pokładzie działają tak, by utrzymać odpowiednią temperaturę, wilgotność i ciśnienie powietrza w kabinie. Przewoźnicy chcą uniknąć omdleń wśród pasażerów i dlatego utrzymują w maszynach dość niską temperaturę. To nie wszystkim się podoba, można sobie z tym jednak radzić.
Dobrym i niezawodnym sposobem zawsze będzie założenie na siebie ciepłej bluzy czy swetra. Załoga linii zaleca też zwykle ubranie długich spodni i pełnych butów. Nie dość, że dzięki temu zaoszczędzimy miejsce w bagażu, to jeszcze nie będzie nam zimno. Gdy jednak nie chcecie się grubo ubierać, możecie skorzystać z patentu jednego z podróżnych.
Patent na niską temperaturę w samolocie
„Podczas jednego z moich ostatnich lotów w samolocie było tak zimno od klimatyzacji, że się przeziębiłem i kaszel męczył mnie przez kilka tygodni. W samolocie lecącym z Amsterdamu do Poznania zauważyłem, że ktoś znalazł szybki i tani sposób, aby uciążliwe zimne powietrze nie dmuchało wprost na siedzącego przy oknie pasażera. Wystarczyły dwie serwetki i problem rozwiązany” – napisał czytelnik dzielący się swoją przygodą z portalem wiescizokolicy.pl.
Mężczyzna wysłał redaktorom także zdjęcie, na którym było widać, jak serwetki pomogły zatkać podmuch zimnego powietrza w samolocie. Wystarczyło włożyć je w miejsce, z którego ono wylatuje. Czy to na pewno legalne? Wygląda na to, że tak, choć warto pamiętać, że w przypadku podobnych problemów, warto zawsze najpierw zgłosić się do załogi. Warto pamiętać, że czasem ingerowanie w konkretne elementy maszyny może spowodować usterkę lub inne niespodziewane utrudnienia.
Czytaj też:
Pokazał, jak przechytrzył znaną linię lotniczą. Metoda wzbudza kontrowersjeCzytaj też:
Linia lotnicza ujawnia szokujące oszustwo pasażerów. W ten sposób omijają kolejki