Malediwy to prawdziwy wyspiarski raj. Kraj składa się z ok. 1,2 tys. wysp i oferuje niezapomniane widoki. Do niedawna kierunek ten kojarzył się wyłącznie z wyjazdami dla bogatych. Wszystko zmieniło się jednak, kiedy na lotnisku w Male (stolicy Malediwów) pojawił się Wizz Air. Dzięki temu kraj ten przestał być nieosiągalny i zarezerwowany tylko dla najbogatszych.
Jak zorganizować wakacje na Malediwach? Polka ostrzega przed ważną kwestią
Malediwy z pewnością znajdują się wysoko na liście marzeń niejednego podróżnika. Polacy, chcąc skorzystać z tanich lotów, mają do wyboru kilka opcji. Z Krakowa lub Katowic należy polecieć do Abu Zabi. Tam czeka ich przesiadka na samolot do Male. Podczas jednej wycieczki można zatem zwiedzić dwa kraje – Malediwy i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Loty bywają dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Niektórzy za przelot w dwie strony płacili mniej niż 1000 zł. Jednak trzeba pamiętać, że samo kupienie tanich biletów lotniczych to dopiero początek, ponieważ konieczne jest jeszcze znalezienie hotelu. I tu trzeba zachować dużą ostrożność.
Jak zdradza Martyna Skura, na TikToku i Instagramie znana jako @lifein20kg, to właśnie podczas rezerwacji hotelu Polacy popełniają największy błąd. Podróżniczka i tiktokerka dwa lata spędziła na Malediwach, pracując tam w branży turystycznej. Jak podkreśla, podczas wyboru hotelu kluczowa jest jego lokalizacja.
– Malediwy to prawie 1200 wysp w 26 atolach, 202 wyspy zamieszkałe i ok. 130 resortów. Większość turystów ląduje w Male, stolicy, i stamtąd przedostaje się na wyspę, do hotelu lub guest house’u albo łodzią, albo samolotem – wyjaśniła tiktokerka.
Transport do hotelu na Malediwach droższy od biletu z Polski
Jak się okazuje, to właśnie przejazd łodzią, samolotem rejsowym lub hydroplanem z Male do hotelu może okazać się największym wydatkiem. Dodatkowo czasami hotele potrafią wykorzystywać nieuwagę turystów. – Niektóre hotele kuszą atrakcyjnymi cenami i bardzo często możemy znaleźć jakieś promocje w atolu, który jest oddalony od Male – zdradziła Skura.
Jak informuje podróżniczka, ceny transportu do hotelu potrafią być bardzo wysokie. – A później się okazuje, że samolot rejsowy albo hydroplan z Male do naszego hotelu kosztuje 500-700 dolarów, czyli tyle, co bilet na Malediwy – dodała.
– Zanim zarezerwujecie hotel, sprawdźcie na jego stronie, jak się tam dostać, czy łodzią z Male, czy hydroplanem, samolotem rejsowym i jaki to jest koszt – poradziła na koniec wszystkim osobom planującym wyjazd na Malediwy.
Czytaj też:
Rachunek jak z koszmaru. Za kolację w Grecji zapłacili ponad 3,5 tys. złCzytaj też:
Ostateczna desperacja pasażera. Zdemolował własną walizkę