Niektórzy wczasowicze, szukając miejsca na urlop, biorą pod uwagę nie tylko krajobrazy, atrakcje turystyczne i cenę, ale też to, co oferuje obiekt noclegowy, w którym będą spali.
Jeżeli poszukujecie hotelu dostarczającego mocnych wrażeń, ten z pewnością was zainteresuje. Powstał właśnie najgłębiej położony na świecie hotel. Leży w górach, na terenie malowniczego parku narodowego i zachwyca gości.
Deep Sleep – najgłębiej położony hotel na świecie
Hotel Deep Sleep leży u podnóża góry Snowdon w Walii, w Wielkiej Brytanii. Ten niezwykły obiekt oferuje gościom naprawdę wyjątkowe doznania. Pozwala im bowiem przenocować... na dnie kopalni Carn Morthen Slate Mine.
Miejsce to zlokalizowane jest na głębokości 400 m w jednej z wiktoriańskich kopalni. Znajdujące się tutaj na głębokości 419 m cztery oddzielne kabiny z dwoma pojedynczymi łóżkami można wynająć za 350 funtów, z kolei piękną grotę z podwójnym łóżkiem za 550 funtów za noc.
Obiektem, który ma przywodzić na myśl „głęboki sen”, zarządza firma Go Below. Otworzyła ona hotel w kwietniu tego roku i jest on czynny tylko jedną noc w tygodniu. Ludzie przyjeżdżają w sobotę wieczorem i wyjeżdżają w niedzielę.
Wyjątkowa wyprawa do hotelu
Po przybyciu do bazy we wsi Tanygrisiau w pobliżu Blaenau Ffestiniog goście pod opieką pilota udają się w 45-minutową podróż przez góry, aby dotrzeć do hotelu. Trasa obejmuje kilka starych mostów, które mogą stanowić wyzwanie dla osób ze skłonnością do klaustrofobii. Hotel dba jednak o bezpieczeństwo i komfort swoich gości, zapewniając im niezbędny sprzęt – uprząż, buty, kask i latarkę. Schodząc w głąb kopalni, przewodnik wycieczki dzieli się intrygującymi spostrzeżeniami na temat jej historii.
Na miejscu goście są ciepło witani i otrzymują wszelkie niezbędne informacje. Temperatura wewnątrz hotelu ustawiona jest na około 10 stopni Celsjusza, co tworzy niepowtarzalną atmosferę. W „pokojach” jest jednak komfortowo. Zapewnione jest tu też bezpłatne jedzenie – do wyboru są opcje wegańskie, mięsne i wegetariańskie.
Czytaj też:
Władze Paryża dążą do odblokowania znanej atrakcji. Miałaby „powrócić” po 100 latachCzytaj też:
Polska „wyspa śródziemnomorska”. Temperatury sięgają nawet 70 stopni!