Dziś Zakopane, mimo niewątpliwych walorów przyrodniczych, nie może się już pochwalić statusem uzdrowiska. Burmistrz popularnej turystycznej miejscowości chciałby jednak choć trochę upodobnić się to Ciechocinka i innych miejscowości, do których kuracjusze z całej Polski przyjeżdżają podleczyć swoje zdrowie. W stolicy Tatr miałaby zostać zbudowana pierwsza w historii tężnia solankowa. Miasto prowadzi obecnie konsultacje z mieszkańcami dotyczące tego pomysłu.
Tężnia solankowa w Zakopanem jest możliwa
Stare korty tenisowe w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego od kilku lat pozostają zamknięte. To właśnie tu władze Zakopanego chcą zbudować coś, czego w stolicy Tatr jeszcze nie było. Darmowa, ogólnodostępna tężnia solankowa położona niedaleko słynnych Krupówek miałaby być nowym miejscem spotkań i relaksu, do którego lgnęliby mieszkańcy i turyści, również ci goszczący na co dzień w uzdrowiskach. „Korty musiały zostać zamknięte z uwagi na skargi sąsiednich mieszkańców, którym przeszkadzał hałas. Korty zarosły, dlatego wytypowaliśmy to miejsce na tężnię solankową. Pojawiła się możliwość dofinansowania i chcemy z tego skorzystać” – mówi burmistrz Zakopanego Łukasz Filipowicz cytowany przez serwis Property Design.
Wkrótce inne nowości dla turystów
W sprawie nowej tężni Zakopane prowadzi konsultacje z mieszkańcami. Na stronie internetowej miasta można wziąć udział w ankiecie dotyczącej ewentualnej budowy obiektu. Ta inwestycja to niejedyny pomysł na ulepszenie turystyki w Zakopanem. Lokalni radni planują także wprowadzenie Karty Turysty, która miałaby umożliwiać gościom korzystanie z licznych zniżek i innych przywilejów. Karta miałaby także uprawniać do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Przyjezdni otrzymywaliby ją już pierwszego dnia pobytu, podczas zameldowania w hotelu lub pensjonacie. Data wprowadzenia tego rozwiązania, podobnie jak w przypadku nowej tężni, nie jest jeszcze znana.
Czytaj też:
Ten polski ośrodek narciarski to hit. Na turystów czeka wiele nowościCzytaj też:
Znane uzdrowisko zaprasza na sylwestra. „Bez huku i w zgodzie z naturą”