Podziemny hotel w ścianie krateru

Podziemny hotel w ścianie krateru

Dodano: 
InterContinental Shanghai Wonderland
InterContinental Shanghai Wonderland Źródło: arch2o.com
W Szanghaju, na terenie opuszczonej kopalni odkrywkowej, powstał podziemny hotel pod marką InterContinental.

InterContinental Shanghai Wonderland jest niesamowitą konstrukcją umieszczoną w zboczu krateru, który jest pozostałością po kopalni odkrywkowej na przedmieściach Szanghaju. Charakterystyczną, unikatową cechą budynku jest fakt, że aż 18 z 20 jego pięter znajduje się poniżej poziomu gruntu. Ściany krateru mają 90 metrów wysokości i kończą się jeziorem, które wypełnia jego dno. Goście hotelu będą mogli, dzięki tej niezwykłej lokalizacji, korzystać z takich atrakcji jak wycieczki kajakowe, żeglowanie czy wspinaczka po wyznaczonych trasach naturalnych.

Dach hotelu porośnięty jest zielenią, co pozwala jeszcze mocniej podkreślić jego niezwykłe położenie. Patrząc z poziomu ziemi, budynek jest bowiem niemal niewidoczny, a zieleń na dachu pozwala zlać mu się z otoczeniem. Aby podkreślić bliskość z naturą, stworzono także sztuczne wodospady, które spływają po ścianach krateru oraz po budynku.

W hotelu znalazło się miejsce dla 377 pokoi, akwarium, basenów oraz restauracji. Budynek zasilany jest za pomocą odnawialnych źródeł energii takich jak woda termalna i panele fotowoltaiczne.

Za projekt budynku odpowiada brytyjska pracownia Atkins. Koszt budowy szacuje się na 345 mln funtów, czyli około 1,6 mld złotych.

Galeria:
InterContinental Shanghai Wonderland

Źródło: arch2o.com