Miesiąc postu to ważny moment w życiu muzułmanów. Ramadan to nie tylko okres wstrzemięźliwości, ale również modlitwy. W pobliżu meczetów gromadzą się wówczas tłumy wiernych, a wszystkiemu przyglądają się turyści. Nietypową atrakcję na ten czas przygotował Tunis.
Stolica Tunezji proponuje turystom nocny spektakl świateł
Z danych udostępnionych nam przez Travelplanet.pl wynika, że Tunezja będzie jednym z najpopularniejszych kierunków podczas tegorocznych wakacji. Kierunek ten wybrało już ponad 10 proc. klientów biur podróży, a średnia cena tygodniowego wyjazdu utrzymuje się na poziomie 3 175 zł.
Tunezję warto jednak odwiedzić jeszcze przed sezonem wakacyjnym. Podczas ramadanu, czyli od 22 marca do 21 kwietnia w każdy piątek i sobotę w Tunisie odbywa się spektakl „Médina of Lights”.
Medina to tradycyjna i zabytkowa część miast w krajach arabskich. Na co dzień tętni ona życiem, ponieważ jest miejscem handlu. Jednak medina w Tunisie na czas ramadanu zmienia się nie do poznania. Podczas wieczornych pokazów, turyści z całego świata mogą śledzić show, w którym główną rolę odgrywają wielobarwne światła i dźwięk. Pokazom towarzyszą również występy artystów.
„Podczas wydarzenia zobaczyć będzie można wiele ciekawych i emocjonujących aktywności oraz animacji świetlnych, które przybliżą widzom tętniące życiem, kulturą i tradycją tunezyjskie stare miasto” – podkreśla Paweł Kulesza z tunezyjskiego urzędu ds. Turystyki.
Tunezja idealnym kierunkiem na wiosenne wyjazdy
Tunezja to jeden z kierunków, który wiosną powinni rozważyć miłośnicy wypoczynku w cieplejszych regionach świata. W Tunisie od połowy kwietnia temperatura nie powinna spadać poniżej 20℃, a na początku maja będzie utrzymywać się w okolicy 25℃. Na podobne wartości można liczyć w popularnych turystycznie Monastyrze i Hammamecie.
Taka temperatura z pewnością zachęci do odwiedzenia największych atrakcji Tunezji. Podczas pobytu w Tunisie nie wypada ominąć Sidi Bou Said, czyli zabytkowego miasta, w którym dominuje biel i niebieski. Przez to bywa nazywane „tunezyjskim Santorini”. W Monastyrze turyści mogą odwiedzić mauzoleum Habiba Bourgiby. Miłośnicy historii powinni zajrzeć również do pozostałości Kartaginy i amfiteatru w Al-Dżamm.
Czytaj też:
Polacy oblegają to lotnisko. Właśnie weszły tam wyczekiwane zmianyCzytaj też:
O tej stronie podróży rozmawia się rzadko. „Musiałam wybrać między kawą a prysznicem”