Słyszeliście o uzdrowisku Żegiestów-Zdrój? Jeśli nie, to idealna pora, by nadrobić zaległości. To miejsce nie należy do najbardziej docenianych, choć niegdyś było jednym najpopularniejszych w Polsce. Okazuje się, że ma aż 180-letnią tradycję, a kuracjusze odwiedzali je bardzo chętnie i tłumnie.
Mowa o mieście położonym w gminie Muszyna w woj. małopolskim. Nietrudno się domyślić, że w okolicy czekają na nas górskie widoki i piękna dzika przyroda. To lokalizacja idealna dla osób ceniących sobie spokój i łono natury. Idealnie sprawdza się przy leczeniu konkretnych schorzeń.
Niedoceniane uzdrowisko Żegiestów-Zdrój
Żegiestów-Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk. Warto tam pojechać nie tylko ze względów leczniczych, ale też czysto turystycznych. Na odwiedzających czekają piękne widoki w dolinie Popradu, bogate źródła mineralne i woda lecznicza, ścieżka przyrodnicza „Łopata Polska” i piękne wzgórza.
Wybierając się na miejsce, można skorzystać z wielu obiektów sanatoryjnych nie tylko w Żegiestowie, ale też w oddalonej niewiele od tego miejsca Krynicy-Zdrój. Organizowane są tam turnusy rehabilitacyjne i wczasy, zabiegi lecznicze, odnowa biologiczna i wiele innych. Pracownicy firm mogą z kolei organizować tam konferencje, bankiety czy nawet koncerty.
Sanatorium w Żegiestowie
Korzystając z sanatorium w Żegiestowie, można leczyć choroby górnych dróg oddechowych, narządu ruchu, problemy z układem pokarmowym, kamicę nerkową, stany zapalne dróg moczowych oraz choroby przemiany materii.
Głównym obiektem leczniczym na miejscu jest Sanatorium Wiktor Cechini Żegiestów – Zdrój. Znajdziemy je na prawym brzegu rzeki Poprad w wąwozie górskim. Turnusy częściowo są finansowane przez NFZ, MOPS lub PCPR. Na terenie obiektu kuracjusze mogą korzystać z sauny, masaży, wanny z hydromasażem, tenisa stołowego, łaźni tureckiej czy SPA z centrum odnowy biologicznej.
Dla miłośników ciekawych rozrywek i atrakcji też wrażeń nie zabraknie. Z miejscowości można wyruszyć na wycieczkę pasmem Jaworzyny Krynickiej, pięknymi ścieżkami przyrodniczymi. Odwiedzić warto także amfiteatr Zapopradzie czy Ogrody Zmysłów w Muszynie. Na terenie samego Żegiestowa nie brakuje restauracji, gdzie można integrować się wspólnie z innymi odwiedzającymi.
Czytaj też:
Zagraniczni turyści pokochali polskie uzdrowisko. Sanatoria, baseny i zjawiskowe ogrodyCzytaj też:
Nowa atrakcja w polskim uzdrowisku otwarta. Pomieści naraz nawet 1000 kuracjuszy