Ciechocinek w woj. kujawsko-pomorskim to jedno z najsłynniejszych uzdrowisk w Polsce. Jest znane m.in. z unikatowych w Europie tężni solankowych. Wielu seniorów czeka na pobyt w tutejszym sanatorium z utęsknieniem. Teraz kuracjusze zostali jednak pozbawieni dostępu do uwielbianego przez nich miejsca.
Deptak w Ciechocinku zamknięty. Planowany remont
O sprawie donosi portal Aleksandrów Nasze Miasto.
Planowana przebudowa Deptaku Sław w uzdrowiskowym mieście pokrzyżowała plany gości. Prace modernizacyjne jeszcze nie ruszyły, ale już budzą kontrowersje. Jeszcze kilka tygodni temu z ruchu został wyłączony główny fragment deptaka w Ciechocinku, chociaż nie widać tutaj ekip remontowych. Chodzi o obszar między ulicami Zdrojową, Kościuszki, 3 Maja i al. Armii Krajowej
„Kuracjusze zostali pozbawieni pięknego i zacienionego deptaku. Tuż obok na Parterach Hellwiga nie ma drzew, a w taką pogodę jest tam skwar. Nikt nie będzie siedział w pełnym słońcu” – zauważyła jedna z mieszkanek Ciechocinka.
Modernizacja ma ruszyć wkrótce
Inwestycja ma kosztować blisko 8 mln złotych. Burmistrz Ciechocinka Jarosław Jucewicz przekonuje, że prace mogą ruszyć na dniach, być może jeszcze w tym tygodniu. „Prowadziliśmy uzgodnienia z konserwatorem. Zlikwidowana zostanie wysepka, a wprowadzone inne bezpieczniejsze dla pieszych rozwiązanie. Cały deptak zyska nowy wygląd. Będzie więcej zieleni” – tłumaczył.
Jednak mieszkańcy nie są zadowoleni i mówią, że cierpliwość się skończyła. „To głupota zamykać wcześniej deptak i czekać na rozpoczęcie prac” – mówili. Zwrócili uwagę, że zarządcy i tak będą go musieli otworzyć na jeden dzień, żeby odsłonić kolejną gwiazdę.
To niejedyne problemy, na jakie skarżyli się ostatnio mieszkańcy Ciechocinka. Kontrowersje wzbudziła planowana rozbudowa oczyszczalni ścieków w tym mieście. TOK FM informowało, że władze zamierzają stworzyć nową biogazownię i kompostownię. Mają one stanąć ledwie 250 metrów od słynnych drewnianych tężni solankowych.
Tadeusz Kofel reprezentujący protestujących, zauważył, że już teraz mieszkańcy skarżą się na nieprzyjemny zapach z oczyszczalni i inwestycja powinna powstać gdzieś indziej.
Czytaj też:
Zagraniczni turyści pokochali polskie uzdrowisko. Sanatoria, baseny i zjawiskowe ogrodyCzytaj też:
Nowa atrakcja w polskim uzdrowisku otwarta. Pomieści naraz nawet 1000 kuracjuszy