Niezwykłymi zdjęciami prosto z polskiej strony Tatr pochwalili się prowadzący facebookową stronę Tatromaniak. To właśnie na nich widać niezwykłe chmury mieniące się odcieniami różu i pomarańczy. Wszystko to na błękitnym niebie tuż po i w trakcie zachodu słońca. Nie często można być świadkiem takich widoków.
Niezwykłe chmury w Tatrach. Zdjęcia robią wrażenie
Autorami niebiańskich zdjęć są Gabika Roth i Hedviga fotografuje. Jedne wykonane są w trakcie zachodu słońca, drugie chwile wcześniej. Oba tego samego dnia – 17 grudnia. Niezależnie od tego, na które spojrzymy, trudno będzie oderwać od nich wzrok. Chmury układają się w tajemnicze i nieregularne kształty. Ponadto wyglądają puszyście i przypominając słodki krem lub watę cukrową.
To, z czym skojarzy nam się tatrzańskie niebo, ograniczone może być jedynie wyobraźnią. Na zdjęciach widać nie tylko chmury, ale też ośnieżone szczyty górskie i domy. Takie widoki są prawdziwą gratką dla mieszkańców okolic i turystów, którzy przyjeżdżają na miejsce tylko czasem. Autorzy zdjęć mieli niezwykłe szczęście, ale to nie pierwszy raz, jak w widzimy coś tak kosmicznego. To typu zjawiska widywane są na całym świecie. Całkiem niedawno scenami niczym z filmu science fiction zachwycali się mieszkańcy Maroka.
Internauci zachwyceni magicznym niebem
Po tym, jak zrobiono zdjęcia przedstawiające niezwykłe niebo, internauci nie mogli powstrzymać się od zachwytu. Oba posty z facebookowej strony Tatromaniak były szeroko udostępniane i komentowane. „Coś niesamowitego. A w centrum słońce było przedwczoraj przez może godzinę w południe. Od co najmniej tygodnia szaro, buro i ponuro, ani wschodu, ani zachodu, tylko chmury” – pisała jednak z kobiet. „Bajecznie” – dodała inna.
Wiele osób zaczęło dzielić się również swoimi podobnymi fotografiami pochodzącymi z takich miejsc jak Kraków, Palenica w Szczawnicy czy ukazującymi szczyt Giewontu. Nie brakowało porównań do obrazów słynnego malarza Salvadora Dali. To właśnie z jego dziełami kojarzyły się niektóre ujęcia chmur. Co wy sądzicie o takich widokach? Mieliście kiedyś okazję podziwiać takie na żywo?
Czytaj też:
Noc spadających gwiazd. Deszcz meteorów na grudniowym niebieCzytaj też:
Leonidy 2023 na niebie. Kiedy zobaczymy deszcz meteorów?