Choć w internecie można uzyskać wiele informacji o atrakcjach w danym mieście, dla części turystów tradycyjne punkty informacji turystycznej wciąż pozostają niezastąpione. Certyfikację Polskiego Systemu Informacji Turystycznej otrzymał właśnie punkt obsługi w Ciechocinku. Oddział w słynnym polskim uzdrowisku został doceniony trzema gwiazdkami na cztery możliwe. „To wyróżnienie potwierdza wysoki standard naszych usług i zaangażowanie w dostarczanie rzetelnych informacji odwiedzającym” – pisze miejski fanpage Ciechocinka.
Ciechocinek z wyróżnieniem
Ciechocinek udowadnia, że dba o swoich gości z wyjątkową pasją. Punkt informacji turystycznej w słynnym kujawskim uzdrowisku otrzymał właśnie certyfikację Polskiego Systemu Informacji Turystycznej oraz trzy na cztery możliwe gwiazdki potwierdzające jakość obsługi. „Chętnie pomożemy Wam odkryć wszystkie atrakcje Ciechocinka, podpowiemy, co warto zobaczyć, a także doradzimy w kwestii lokalnych wydarzeń i tras turystycznych” – chwali się miasto w mediach społecznościowych. Zachęca również do odwiedzenia punktu informacyjnego w celu zakupu pamiątek i innych gadżetów związanych z uzdrowiskiem.
Dzięki uczestnictwu w programie Certyfikacji Informacji Turystycznej umożliwia Ciechocinkowi walkę o tytuł najlepszego punktu informacji w Polsce, a także inne korzyści – m.in. obecność na mediach społecznościowych Polskiej Organizacji Turystycznej, a także liczne szkolenia dla pracowników.
Czy turyści potrzebują punktów informacji?
W Polsce są 424 certyfikowane punkty informacji turystycznej. Poza dużymi miastami, które mają ich nawet kilkanaście, znajdziemy je także w mniejszych miejscowościach, w tym uzdrowiskach, takich jak Kudowa-Zdrój, Muszyna, Polańczyk, a od niedawna także Ciechocinek.
Niektóre kraje coraz częściej odchodzą jednak od tej formy pomocy turystom. Należy do nich np. Szkocja, gdzie w zeszłym roku zamknięto ostatni punkt informacyjny. Powodem takiej decyzji jest dynamiczny rozwój TikToka i Instagrama, gdzie turyści znacznie chętniej znajdują rekomendację.
Czytaj też:
Podróż do uzdrowiska za granicę. Nie tylko seniorzy mogą otrzymać zwrot kosztówCzytaj też:
W tym polskim uzdrowisku ulice nie mają nazw. Turyści mogą je wymyślić sami