Mały żubr urodził się latem na terenie żubrowiska w Międzyzdrojach, które leży w Wolińskim Parku Narodowym. Teraz WPN ogłosił konkurs na imię dla nowego członka stada – takie wybieranie imienia stało się już tradycją, a o tym, która propozycja wygra, zdecydują internauci w głosowaniu.
Imię żubra musi rozpoczynać się od liter PO
„Imiona wszystkich żubrów, zgodnie z rodzinnym obyczajem, zaczynają się od liter PO, od słowa Polska” – tłumaczy WPN na swoich stronach. Młody żubr jest synem Polanina II i Pozowy. Jak podkreśla WPN, obecnie maluch jest stale doglądany przez swoją mamę i zaprzyjaźnia się z resztą stada. Żubrzątko, po nadaniu mu imienia, zostanie wpisane do Księgi Rodowodowej Żubrów.
W konkursie na imię dla malucha może wziąć udział każdy, a propozycje można zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie i w mediach społecznościowych WPN. Imię nie może być wulgarne, ani obraźliwe. Spośród wszystkich propozycji WPN wybierze 10, które zostaną poddane głosowaniu. Autor zwycięskiej propozycji otrzyma tytuł „ojca chrzestnego” lub „matki chrzestnej” żubrzątka, dyplom oraz rodzinne zaproszenie do odwiedzin żubrów w zagrodzie.
Pokazowa Zagroda Żubrów w Międzyzdrojach
Żubrowisko to jedna ze sztandarowych atrakcji Międzyzdrojów – zagroda mieści zaledwie pół godziny spaceru od centrum nadmorskiego miasteczka. W zagrodzie jest specjalna zadaszona platforma widokowa, z której można oglądać zwierzęta. Żubry mają tu do dyspozycji teren wielkości ok. 20 ha. Zagroda jest także azylem dla dzikich zwierząt, które z różnych powodów nie mogą powrócić do natury. To między innymi dwa potężne bieliki z uszkodzonymi skrzydłami i słynny trójnogi wilk Kamyk, który w kwietniu z zagrody uciekł i teraz został ponownie złapany.
Czytaj też:
Wrzesień nad morzem lepszy niż czerwiec. Hotelarze: Październik zapowiada się rekordowoCzytaj też:
Sześć miejsc nad Bałtykiem, które warto odwiedzić jesienią. Są wyjątkowe o tej porze