Serial „Miasteczko Twin Peaks” wyreżyserowany przez Davida Lyncha, który zmarł 15 stycznia 2025 roku, uchodzi za dzieło kultowe. Dziś znów wiele osób do niego wraca, chcąc uczcić pamięć o mistrzu kina. Wśród fanów wspomnianej produkcji są też miłośnicy podróży, którzy zainteresowani, tym, gdzie nagrywano kultowe sceny, wyjeżdżają, by je zobaczyć. Choć miejsce o nazwie Twin Peaks jest fikcyjne, to zostało wykreowane dzięki dwóm prawdziwym miastom. To klimatyczne i piękne destynacje w USA.
Te miasta kryją się pod nazwą Twin Peaks
Fikcyjne miasteczko Twin Peaks tworzą tak naprawdę miejscowości North Bend i Snoqualmie położone niedaleko Seattle w stanie Waszyngton. To właśnie tam były kręcone sceny plenerowe, a część dodatkowych także w południowej Kalifornii. Sceny w pomieszczeniach powstawały głównie w magazynie w San Fernando Valley w Los Angeles.
Miasta North Bend i Snoqualmie uchodzą za klimatyczne i niezwykle piękne. Otoczone są lasami oraz Górami Kaskadowymi, będącym ważnym pasmem w Ameryce Północnej wchodzące w skład Kordylierów. W serialu główną rolę odkrywały konkretne najbardziej charakterystyczne punkty tych miejsc. Zaliczały się do nich nie tylko elementy natury, ale też domy, stacje benzynowe czy domy.
Ważne atrakcje miast z serialowego Twin Peaks
North Bend i Snoqualmie niezmiennie przyciągają fanów serialu Lyncha. Dla odwiedzających ważny jest m.in. punkt, z górami w tle gdzie w czołówce serialu znajdowała się tablica powitalna „Welcome to Twin Peaks”. By go odnaleźć, należy podążać Southeast Reining Road w północnej części North Bend. Droga biegnie wzdłuż rzeki Snoqualmie, a wspomniany punkt znajduje się po tej samej stronie drogi co rzeka. Dziś specjalna tablica stawiania jest tylko na wyjątkowe okazje. Będąc tam, w oddali można zobaczyć górę Si o wysokości 1270 m n.p.m.
instagraminstagram
W miasteczku North Bend warto zajrzeć także do baru Twede’s Cafe przy ulicy West North Bend Way, który fikcyjnie nazywał się Double R Dinner. Na tyłach budynku lokalu znajduje się specjalny kolorowy mural naśladujący kadr z czołówki „Miasteczka Twin Peaks”. W okolicy znajdziemy też ekranowe biuro szeryfa czy tartak Packarda.
Z kolei w Snoqualmie ważne są m.in. wodospad Snoqualmie Falls czy Hotel i Spa Salish, który w serialu nosił nazwę Great Northern Hotel. Wrażenie robi też most Reinig Bridge, czyli serialowy Most Ronette Pulaski.
instagraminstagram
Kultowych miejsc nawiązujących do serialu jest w tych miastach o wiele więcej, a im większymi fanami produkcji jesteście, tym więcej ich odnajdziecie. Warto pamiętać, że część scen nagrywana była jeszcze gdzieś indziej. Wiele zupełnie nowych scenerii zobaczyliśmy m.in. w trzecim sezonie serialu, „Twink Peaks: The Return” z 2017 r., Były to m.in. punkty w Nowym Jorku, Las Vegas, Nowym Meksyku i Teksasie. Marzycie o podróży śladem dzieła Lyncha?
Czytaj też:
Podróżowali po Stanach śladem filmów. Mają za sobą około 30 tys. kilometrów i wciąż chcą więcejCzytaj też:
Fascynuje się USA i zwiedza je od 25 lat. Był w 48 z 50 stanów i pasją zaraża innych