Wiceprezes Itaki w rozmowie z Wprost.pl przyznał, że lista popularnych kierunków w 2023 roku będzie bardzo podobna do tej z 2022. Najpopularniejsza będzie Turcja i Grecja, ale również Hiszpania. Podobnego zdania jest również dziennikarz i ekspert w branży turystycznej Paweł Kunz. Wskazał on jednak na kilka innych aspektów dotyczących podróżowania.
Tu Polacy spędzą wakacje w 2023 roku. Jeden kierunek wraca do łask
W programie „Newsroom WP” Paweł Kunz zdradził, gdzie Polacy będą spędzać tegoroczne wakacje. Nie ukrywał, że czołówka nie będzie się również od trendu w poprzednich latach, a najpopularniejszym kierunkiem będzie Turcja. Kolejną obleganą destynacją powinna być Bułgaria, która zdaniem Kunza oferuje świetną jakość do ceny.
Ekspert zauważył jednak, że jeden z kierunków wraca do czołówki po kilku trudniejszych latach. – Odkrywamy na nowo Tunezję, która po kilkuletnim przestoju ponownie przyjmuje turystów z Polski w coraz większej liczbie – podkreślił.
Polacy coraz chętniej wybierają egzotykę
Według Kunza Polacy coraz chętniej szukają ucieczki codziennością, wybierając kierunki egzotyczne. – Rajskie plaże na Dominikanie, Meksyk, Zanzibar, to są miejsca, w których Polacy szukają odpoczynku od szarugi dnia codziennego – dodał.
Coraz większe zainteresowanie egzotycznymi wyjazdami wykorzystują biura podróży, które oferują szeroką siatkę połączeń. – Bardzo ważnym kierunkiem dla linii lotniczych, biorąc pod uwagę nasze preferencje, są także kierunki egzotyczne. Tutaj biura podróży, widząc lukę, oferują możliwość przelotów bezpośrednio z Polski bardzo wygodnymi samolotami, chociażby Dreamlinerem – wyjaśnił Kunz.
W przewidywaniach na cały rok 2023 widać powiew optymizmu. Ekspert podkreślił, że w 2022 roku linie lotnicze przewiozły ok. 41 mln pasażerów z Polski. Ten rok może być pod tym względem znacznie lepszy, ponieważ przewoźnicy spodziewają się wzrostu na poziomie nawet 30-35 proc.
Czytaj też:
Ten wyspiarki kraj przyciąga turystów jak magnes. Większość ma tu jeden celCzytaj też:
Wizz Air poleci z Radomia? Zapadła kluczowa decyzja