Kąpielisko Zakrzówek w Krakowie to hit turystyczny Małopolski. Atrakcja znajdująca się zaledwie 3 km od centrum miasta posiada pięć pływających basenów o różnych wielkościach. Ze względu na przejrzystą wodę miejsce nazywane „krakowskimi Malediwami” przyciąga tłumy mieszkańców Małopolski oraz turystów z innych miast, a szczególnie w słoneczne dni do wejścia tworzą się gigantyczne, zakręcające kolejki.
Zmiana zasad wstępu na Zakrzówek. Krakowianie z pierwszeństwem
Krakowscy radni wyszli więc z propozycją, by ułatwić wstęp na Zakrzówek mieszkańcom stolicy Małopolski – wszakże to oni sfinansowali powstanie kąpieliska ze swoich podatków, a inwestycja kosztowała blisko 100 mln zł. Już wkrótce mieszkańcy Krakowa posiadający Kartę Krakowską będą mieli pierwszeństwo w wejściu na baseny. Uchwala w tej sprawie została przegłosowana podczas środowej sesji Rady Miasta. Zmiany mają zacząć obowiązywać pod koniec lipca.
Lokalny portal krknews.pl informuje, że to rozwiązania ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Zwolennicy uważają, że jest ono sprawiedliwe. Przeciwnicy zastanawiają się, czy nie doprowadzi to do napięć w kolejce. Jedna z mieszkanek zastanawiała się, jak będzie wyglądało wejście na Zakrzówek ze znajomymi z innych miast. Prawdopodobnie w tym przypadku po prostu trzeba będzie poczekać w dwóch kolejkach.
Łukasz Pawlik, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zwrócił uwagę, że uchwałę trzeba będzie poprawić, ponieważ radni napisali w niej o „pierwszeństwie wejścia na teren parku Zakrzówek”, a nie na kąpielisko. Jednak zwolennicy twierdzą, że jej intencja jest jasna.
Dla kogo Karta Krakowska?
Karta Krakowska to program lojalnościowy Miasta Krakowa, w ramach którego został utworzony system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień dla mieszkańców stolicy Małopolski. Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są osoby spełniające co najmniej jeden z warunków: są zameldowane na pobyt stały na terenie Krakowa lub rozliczają w Krakowie podatek dochodowy od osób fizycznych.
Z Karty mogą korzystać także dzieci osób, o których mowa powyżej, w wieku do 18. roku życia oraz osoby przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków lub na jej zlecenie, w wieku do 18. roku życia, wychowawcy oraz dyrektorzy tych placówek. Teraz wszyscy posiadacze karty będą się mogli cieszyć priorytetowym wstępem na bijące rekordy popularności kąpielisko.
Czytaj też:
Konkurencja dla „polskich Malediwów”. W te wakacje turyści wybiorą się nad „polski Balaton”Czytaj też:
Wprowadzono limit wejść do popularnej atrakcji. Tworzą się gigantyczne kolejki